MTHS Kullanımı

MTHS Kullanımı

MTHS Kullanımı

Merkezi Veritabanı Hizmet Sağlayıcısı MTHS Denetime Tabi Sermaye şirketleri için kullanımı zorunlu olan bir hizmettir. Şirketlerin kurumsal yapılarıyla ilgili olan kararların, bilgilerin ve belgelerin “Bilgi Toplumu Hizmetleri” bağlantısı ile web sitelerinin ana sayfalarında belirtmeleri gerekmektedir. Bu anlamda MTHS yazılımı, sadece bir link bağlantısı değil, aynı zamanda kullanımı süreklilik gerektiren bir hizmettir.

Pek çok şirket, “MTHS sistemi nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını merak etmektedir. GLOBALNET MTHS sisteminin kullanımı son derece kolaydır ve işlevseldir.

MTHS sistemine yüklenmesi gerekli bilgileri, belgeleri şirketin yasal yetkilisi e-imza kullanarak yükler. Eğer farklı bir kullanıcı şirket adına bu yüklemeleri yapmak isterse noter aracılığıyla yetki sözleşmesinin yapılması gerekmektedir.

MTHS kullanımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için “MTHS hakkında sıkça sorulan sorular” yazımızı okuyabilir ve bizimle her türlü soru, sorun, destek ihtiyacınız ile ilgili iletişime geçebilirsiniz. MTHS kullanımı ile ilgili hiçbir sorun yaşamamanız için çalışmalarımızı alanında uzman kadromuzla, profesyonel bir biçimde gerçekleştiriyoruz.

MTHS ( Merkezi Veri Tabanı Hizmet Sağlayıcısı ) Tanımı ve Sorumlulukları İle İlgili Yönetmelikler:

MADDE 7 – (1) MTHS’lerin faaliyetleri bu konuda Bakanlıkça verilmiş faaliyet iznine bağlıdır

(2) Payları, Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca MKK tarafından kaydeden izlenen şirketler için MTHS faaliyeti MKK tarafından yerine getirilir.

(3) MTHS sıfatıyla şirketler adına erişime açık bulundurulan bilgi ve belgeler 12 nci maddeye uygun olarak elektronik ortamda arşivlenir.

YETKİLİ GİRİŞİ